2011/07/23

Napisane przez w Samochody | 1 komentarz

Czujniki ciśnienia w oponach

Czujniki ciśnienia w oponach

Stan opon w samochodzie to również stan bezpieczeństwa, jakie muszą nam zapewnić. Jednym z ważniejszych aspektów opon samochodowych, obok stanu bieżnika, jest prawidłowe ciśnienie w oponach. Od niedawna samochody wyposażane są czujnik ciśnienia w oponach. Jest on niezwykle praktyczny i przydatny, gdyż okazuje się, że duża część kierowców albo zbyt rzadko sprawdza ciśnienie w oponach swojego auta lub w ogóle tego nie robi.


czujnik ciśnienia w oponach

Foto: bg-netro.com.pl

Wielu z nich źle to robi…

Wielu z nich źle to robi. Dlatego właśnie czujnik sprawdzający ciśnienie w oponach to doskonały sposób na uniknięcie przykrej niespodzianki w miejscu, gdzie nie ma dostępu do sprężarki lub stacji paliw. Czujniki ciśnienia w oponach to inaczej system TPMS, czyli Tyre Pressure Monitoring System. Cały ten system informuje kierowcę o nawet niewielkich odchyleniach od normy. Istnieją dwa rodzaje tego systemu: pośredni oraz bezpośredni. Obecnie nowe samochody są wyposażane w czujnik ciśnienia w ogumieniu, lecz istnieje również zamontowanie systemu do starych aut.

czujnik ciśnienia w oponach

Foto: www.vitay.pl

Wtedy jednak warto zainwestować w dobre opony Run Flat, które posiadają wzmocnione ścianki, chroniące czujnik przed zniszczeniem w przypadku przebicia opony. Czujniki ciśnienia w oponach zamontowane są w każdym kole i stamtąd przekazują zawsze aktualne dane za pomocą fal radiowych do komputera pokładowego pojazdu.

Demoty

Myślisz, że miłość jest wtedy, gdy dostajesz bukiet róż i możesz je wąchać? – Nie, miłość jest wtedy, gdy ktoś opowiada ci przez cały dzień o oponach zimowych, a ty słuchasz.
  1. Ja się tam nie znam na tych wszystkich ciśnieniach i nawet nie wiem jak bym musiała w aucie dobić, na jakie ciśnienie ustawić.. Do tej pory jeszcze nigdy nie uzupełniałam ciśnienia

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>